Jól működő testet szeretnél.
Észrevetted már, hogy vannak olyan mozdulatok, amiket rendszeresen nem megfelelő testtartásban végzel? Gondolok itt a mosogatásra, ahogy a számítógép előtt ülsz, vagy akár egy ismétlődő munkafolyamatra.
Ezek maradandó elcsavarodásokat, elcsúszásokat, billenéseket okozhatnak a testedben. Azért, hogy megszűnhessenek az ezekből eredő feszességek, fájdalmak és ne kopjanak tovább az ízületek, meg kell találnunk, milyen mozdulatokban változott meg a biomechanika működése a testednek!
Derüljön ki időben minden olyan mozgásszervi probléma, ami jelenleg még nem okoz panaszt! Ehhez szükséges egy alapos Állapotfelmérés, hogy pontos képet kapjak a tested állapotáról.
Amikor megérted, miért és hogyan változott meg a tested, a megoldást a Szenzomotoros gerinctréning adhatja!
Ezeken az alkalmakon, a te tested aktuális állapotára szabott egyéni fejlesztést kapsz. Fontos szempont a funkcionalitás, a hétköznapi tevékenységeid könnyebb végzéséért. A gyakorlatok szórakoztatóak és változatosak. Azt eredményezik, hogy a környezeti hatásokra gyorsan és könnyedén tudsz reagálni, a legmegfelelőbb mozdulattal. A hatékonyságát az adja, hogy minden ízületeddel külön foglalkozni fogunk a bokádtól a nyakadig.
A mobilázálás, lazítás, erősítés, rugalmasítás és idegrendszeri újratanulás eredménye az lesz, hogy megtanulod megfelelő módon használni a testedet, amivel energiát spórolsz, megszabadulsz a feszültségektől, fájdalmaktól
A gerinctréning alapja egy alapos, teljes testet vizsgáló felmérés. Ez alapján javaslom a tréning tervet.
A hétköznapi életre készít fel. Arra, hogy a testedet egy komplex rendszerként tudd mozgatni.
Visszanyerheted a korábban már rugalmasan működő testedet.
A megfelelő izmok működtetésével elérhető egy stabil, erős test.
Bizonyos mozdulatokat vagy izom bekapcsolási sorrendet elfelejt az idegrendszer, így újra kell tanítani.
A könnyed mozgásért mobilizálni kell a beszűkült mozgástartományokat.
A testi jóllét eléréséhez elengedhetetlen a helyes légzésminta kialakítása.
A hétköznapokban szükséges, hogy állva tudj maradni akár egy mozgó járművön is.
Az eredményességet a rendszeres otthoni gyakorlás biztosítja!
Néhány éve még nem gondoltam, hogy a jóga ászanái mellett más gyakorlatokat is tanítani fogok. De a mai mozgásszegény életmód egyre csak ront az emberek testi állapotán. Már nem elegendő csak a tradicionális jógaászanákat gyakorolni, hanem a letapadt fasciára ható lendületes mozdulatokra is szükség van. A régi és a legmodernebb szemlélet ötvözése elképesztően jól működik az egyéni fejlesztésekben!
A nyújtásokban nagy segítséget adnak a jóga statikus pózai, a légzés rendezésében a pránajámák. A mobilitás fejlesztésében a fasciális szemlélet tud segíteni. Szükség van az idegrendszer újratanítására is, mert bizonyos mozdulatokat, izom bekapcsolási sorrendeket rosszul működtet.
Nagyon szeretem, hogy a régi tradicionális és a legújabb kutatások eredményei együtt mennyire elképesztő erővel tudnak hatni a testre!